Skip Navigation
 

ŁĄCZY NAS BEZPIECZEŃSTWO

16 lutego 2022 r. Zdzisław Wójcik prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu, na zaproszenie trenerów piłki nożnej panów Jacka Harłacza i Kamila Makary, odwiedził dzieci – członków Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik, uczestniczące w obozie sportowym w tym mieście.
Podczas edukacji przez zabawę podzielił się wiedzą m.in. na temat sposobów alarmowania służb ratowniczych, zasad postępowania wobec zagrożenia, mówił o tym, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy, a także o honorowym dawstwie krwi. Starał się sprawić, by wczuli się w rolę strażaka, który walczy z żywiołem ognia i uświadomić, jak może to być niebezpieczna, ale bardzo potrzebna ludziom służba. Przeprowadził także konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego i krwiodawstwa.
W trakcie spotkania najbardziej zaangażowanym, spośród liczącej 19 młodych miłośników piłki nożnej grupy, udzielającym prawidłowych odpowiedzi słuchaczom, wręczył m.in. kalendarze, breloczki. Dzięki trenerom i młodzieży atmosfera była niesamowita. W trakcie dialogu żywo dzieliliśmy się doświadczeniami. Było chwilami poważnie, ale nie brakowało również uśmiechu. Uśmiech dzieci wynagradza wszystko, daje siłę do dalszej posługi i udowadnia, że to co robimy ma sens. Ufam, że podejmowane przez nas działania, czy to na niwie sportowej czy też bezpieczeństwa, przyniosą dobre owoce.
Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem panów trenerów za życzliwe przyjęcie, podarowanie klubowego szalika, a młodym ludziom dziękuję za duże zaangażowanie. Warto pamiętać, że dawanie siebie daje poczucie szczęścia. Wystarczy po prostu kochać dzieci i ich słuchać. Być szczerym i systematycznym, umieć przeprosić i zapytać o radę. Radością napawa mnie fakt, że znów mogłem, kolejny już raz, spotkać się takimi wspaniałymi osobami.

Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Kamil Makara i Jacek Harłacz
 
 
 
« powrót|drukuj