Skip Navigation
 

"PŁOMYK" WYRÓŻNIONY

12 grudnia 2018 r. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja nt. pozytywnych zmian w ochronie zdrowia, które mają pomóc pacjentom w lepszym dostępie do opieki, o nowoczesnych metodach w leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
W swoim wystąpieniu dyrektor Piotr Ciompa dokonał analizy konkretnych problemów oraz wskazał liczne obszary deficytów, które doczekały się rozwiązania.
Zmiany jakie dokonały się w obszarze zdrowia są również zasługą sponsorów, dzięki którym udało się poprawić warunki socjalne i standard usług. Za współpracę i wkład w rozwój szpitala doceniono podczas konferencji firmy i osoby z całego kraju. W tym gronie znalazły się firmy: Inglot, Orlen Oil, PZU Życie, Fundacje Orange, WOŚP, osoby prywatne – pan Leon Ochenduszko, Marian Szeliga, Grażyna Pasek, jak również organizacje pacjenckie współdziałające w walce z chorobą nowotworową Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Przemyślu, artystyczne: Prekursor Artystyczny – teatrzyk Bamm Baamm, Fundacja „Dr Clown” umilające pobyty najmłodszych pacjentów w szpitalu oraz Stowarzyszenie Linia 102, klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Płomyk” przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu – Zdzisław Wójcik i konsultant krajowy w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej prof. dr hab. med. Jerzy Walecki.
W sesji naukowej uczestnicy wysłuchali prelegentów - kierowników oddziałów w obszarach, w których m.in. dokonano dynamicznych zmian, mających na celu poprawę warunków i dostępności do świadczeń medycznych.
Klub HDK PCK „Płomyk” od 19 lat współpracuje z Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Prezes klubu Zdzisław Wójcik wraz z ratownikami Grupy Ratownictwa PCK „PRZEMYŚL” odwiedzają chore dzieci z okazji Światowego Dnia Chorego (11 lutego), Dnia Dziecka czy św. Mikołaja. Podczas niecodziennych lekcji, przeprowadzanych w świetlicy, a bywało, że z powodu remontów i na szpitalnych korytarzach, w obecności rodziców, a często i personelu medycznego, omawiają m.in. tematy związane z bezpieczeństwem pożarowym, krwiodawstwem, przybliżają zasady udzielania pierwszej pomocy, uczą jak ratować życie. W trakcie zabawy połączonej z edukacją organizują konkursy, a za dobre odpowiedzi dzieci otrzymują różne upominki, np. kalendarze, broszurki, długopisy, plany lekcji, breloczki, kalendarzyki. Na zakończenie spotkań przekazują wszystkim obecnym na pogadance dzieciom pluszaki. Pamiętają także o tych dzieciach, które ze względów zdrowotnych musiały pozostać w łóżkach.

Opracowanie Zdzisław Wójcik, zdjęcia Zdzisław Wójcik i Teresa Bereś
 
 
 
« powrót|drukuj