Skip Navigation
 

WAKACJE Z PRĄDOWNICĄ

26 lipca 2018 r. dzieci z półkolonii w Skołoszowie, gmina Radymno najpierw słuchały rzeczowych wskazówek na temat zasad bezpiecznego zachowania oraz alarmowania służb ratowniczych w przypadku pożaru lub wypadku, a później zostały poinformowane o bezpieczeństwie podczas półkolonii oraz spędzaniu wakacji z uwrażliwieniem na niebezpieczeństwa wiążące się z kąpielą w rzece, poruszaniem się po ulicy oraz w domu i przy pracach gospodarskich. Usłyszeli też streszczenie książki pt. „Jak Wojtek został strażakiem”.
Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz krwiodawstwa. Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi otrzymały pamiątkowe upominki.
Później, wieloletni, już emerytowany funkcjonariusz straży pożarnej w Przemyślu prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy Komendzie Miejskiej PSP Zdzisław Wójcik opowiadał o niełatwej służbie kolegów ratowników, o prowadzonych przez nich akcjach. Na dowód swych słów, prezentował plansze ze zdjęciami odzwierciedlającymi działania ratownicze strażaków. Fotografie wywarły ogromne wrażenie na odbiorcach. Sporo pytań, od dzieci, które były ogromnie zaangażowane i kulturalne, po tej części spotkania zostało skierowanych do prelegenta.
Na zakończenie spotkania w szkole ks. Mieczysław Federkiewicz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skołoszowie podziękował prezesowi za „owocną współpracę oraz życzliwość i pomoc okazywane przy organizacji V Wakacji z Bogiem - „Wolność jest darem i zadaniem” w Skołoszowie w dniach od 23 do 31 lipca 2018 r.”.
Następnie udaliśmy się do remizy OSP w Skołoszowie, gdzie czekała nas moc atrakcji.

Opracowanie Zdzisław Wójcik, zdjęcia Michał Jaromi i Zdzisław Wójcik
  
 
 
« powrót|drukuj