Skip Navigation
 

KTO CZYTA - ŻYJE WIELOKROTNIE

8 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie czytelnicze zorganizowane dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Krównikach. Związane było z podsumowaniem jednego z etapów przedsięwzięcia realizowanego przez MEN we współpracy z Gminą Przemyśl.

Słowami wiersza Tadeusza Kubiaka pt. „ Książka” Beata Cichocka dyrektor ZS w Krównikach powitała przybyłych na szkolne spotkanie odbywające się w ramach Gminnego Dnia Głośnego Czytania. „Dzięki akcji szkolna biblioteka wzbogaciła się o blisko 100 egzemplarzy nowych książek. Aby podnieść rangę wydarzenia, Honorowi Goście za chwilę przeczytają dzieciom fragmenty wybranych przez siebie pozycji literackich” - powiedziała pani dyrektor. Wyraziła także przekonanie, iż podobne, systematycznie organizowane przedsięwzięcia czytelnicze, zaszczepią w młodym pokoleniu miłość do czytania oraz zrozumienie, że książka to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim sposób na zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów.

Po słowie wstępnym pani dyrektor, najmłodsi uczniowie przygotowani przez nauczycielkę biblioteki panią Grażynę Kądziołkę zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima ”Rzepka”.
Wśród czytających byli: Wójt Gminy Przemyśl pan Andrzej Huk, zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Przemyśl pan Marek Wasiewicz, radny Gminy Przemyśl, jednocześnie sołtys wsi Krówniki pan Stanisław Szewczyk, sołtys wsi Rożubowice pani Ewa Siwiecka, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kadrowego Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu brygadier Marek Ochenduszka, prezes klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" przy tej Komendzie Zdzisław Wójcik, przedstawiciele Rodziców uczniów uczęszczających do szkoły w Krównikach.
Wśród czytanych utworów znalazły się m. in. wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, fragmenty „Mikołajka”. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Przemyśl, który m.in. podkreślił znaczenie czytelnictwa dla rozwoju osobistego. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszył się konkurs związany z zagadnieniem honorowego krwiodawstwa przeprowadzony przez Z. Wójcika. Uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na zadane pytania zostali uhonorowani przez gościa upominkami. Z. Wójcik zaapelował także do nauczycieli, a za ich pośrednictwem do rodziców uczących się w tej placówce dzieci, o jeszcze większe zaangażowanie się w temacie dawstwa krwi, organów i szpiku.
Kończąc to niezwykłe spotkanie, dyrektor Zespołu życzyła dzieciom, by często odwiedzały szkolną bibliotekę, by książka zawsze była ich przyjacielem, by zapamiętali na zawsze słowa Józefa Czechowicza - ” Kto czyta – żyje wielokrotnie”.

Opracowanie Zdzisław Wójcik, zdjęcia Marek Ochenduszka, Zdzisław Wójcik i Edyta Turek
 
 
« powrót|drukuj