Skip Navigation

BARDZO DOBRE WYNIKI PRZEMYSKICH STRAŻAKÓW PODCZAS II MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO STRAŻAKÓW PSP W PŁYWANIU

W dniu 13 marca 2009r. na pływalni ROSiR w Rzeszowie przy ul. Księdza Jałowego odbyły się II Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu zawodników z Komend Miejskich i Powiatowych województwa podkarpackiego oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie którzy rywalizowali w następujących konkurencjach:

• 50m stylem dowolnym,
• 50m stylem zmiennym,
• 50m stylem grzbietowym,
• 100m stylem zmiennym,
• Sztafeta 4x50m stylem dowolnym.

Każdy z zawodników mógł wystartować w dowolnie wybranych przez siebie 2 dystansach oraz w sztafecie. Reprezentację Komendy Miejskiej PSP z Przemyśla stanowiło sześciu zawodników:

1. st. kpt. Daniel Dryniak
2. asp. Ireneusz Dryniak
3. mł. asp. Andrzej Ulman
4. st. sekc. Konrad Kurpiel
5. sekc. Tomasz Śpiewak
6. sekc. Bartosz Sznajder

Strażacy z Przemyśla zdobyli w sztafecie srebrny medal ustępując o setne części sekundy Komendzie Miejskiej PSP z Rzeszowa. Indywidualnie natomiast mł asp. Andrzej Ulman zdobył zloty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym przegrywając złoto o długość dłoni. Medal brązowy indywidualnie na dystansie 50m stylem klasycznym wywalczył st. kpt. Daniel Dryniak, natomiast na dystansie 50m stylem zmiennym zajął 4 miejsce przegrywając brązowy medal 0,23s.

Start przemyskich Strażaków w II Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu należy uznać za jak najbardziej udany, choć pewien niedosyt wśród zawodników jednak pozostał.

Tekst: st. kpt. Daniel Dryniak
Zdjęcia: st. kpt. Daniel Dryniak