Skip Navigation
 

HDK PCK

Klub HDK powstał 10 marca 1987 r. przy ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Przemyślu. Prezesem jednogłośnie wybrany został Zdzisław Wójcik.

W skład Zarządu weszli: Piotr Ryczan - wiceprezes, Janusz Głuś - sekretarz, Artur Wiącek - skarbnik. "Płomyk" zrzeszał wówczas 28 członków.
Kolejny skład Zarządu to: Zdzisław Wójcik - prezes, Mariusz Niemiec - wiceprezes, Tomasz Pałys - sekretarz, Władysław Kalandyk - skarbnik.
Obecnie w skład Zarządu "Płomyka" wchodzą: Zdzisław Wójcik - prezes, Artur Domagalski - wiceprezes, Tomasz Pałys - sekretarz, Marek Ochenduszka - skarbnik.
Pierwsza akcja oddania krwi zorganizowana i przeprowadzona została w dniach 11-13 marca 1987 r., 39 strażaków oddało łącznie 14 litrów krwi. Podobna akcja powtórzona została w dniach 17-18 listopada 1987 r.

 

2017-08-29 12:18

RATUJĄ ŻYCIE INNYM

Od lipca do września 2017 r. trwa akcja „Strażacka, wakacyjna kropla krwi”, której organizatorem jest Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w tym mieście. Na apel dot. zbiórki krwi odpowiadają także strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu oraz druhowie z powiatu przemyskiego.
 

2017-08-28 10:13

OD BEZPIECZEŃSTWA NIE MA WAKACJI

Dziewczęta i chłopcy uczestniczący w półkolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie" - świetlicę w Radymnie przeżyli wiele ciekawych przygód. W okresie od 17 lipca do 4 sierpnia 2017 r., gdy stacjonowali w Szkole Podstawowej, pamiętali także o sprawach związanych z bezpieczeństwem.
 

2017-08-23 12:07

STRAŻACY ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE

Na zaproszenie pani dyrektor Ewy Machunik do uczniów Zespołu Szkół we Fredropolu 14 czerwca 2017 r. przyjechali strażacy z Przemyśla. Podczas spotkania, które odbyło się sali gimnastycznej, dzieci, podzielone na dwie grupy wiekowe, miały doskonałą okazję, nie tylko poznać zasady powiadamiania służb ratowniczych, ale także wcielić się w rolę strażaków. W czasie części teoretycznej przypomniały sobie m.in., co należy mówić podczas zgłaszania zdarzenia dyżurnemu Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.
 

2017-08-22 12:15

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI W STUDZIANIE

„Powinno się być dobrym jak chleb" - Święty Brat Albert
12 czerwca 2017 r. na zaproszenie Dyrektora i Nauczycieli Zespołu Szkół w Studzianie gośćmi naszej szkoły byli: Pan Zdzisław Wójcik -prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu i Pan Adam Żyła - strażak pracujący w Komendzie Miejskiej P S P w Przemyślu. Zaproszeni goście przeprowadzili spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas I- III i klas IV-VI szkoły podstawowej.
 

2017-08-21 12:32

EKSPLOZAJA RADOŚCI

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Czas, w którym szczególnie nie wolno zaniedbywać bezpieczeństwa. Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 zorganizowali Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zabawę połączono z edukacją.
 
 
« powrót|drukuj